Вітаємо Вас

Ви зробили вірний вибір.

Віськовий адвокат Олександр Миколайович Євсютін та його помічники і партнери готові надати Вам кваліфіковану правничу допомогу.

Це спеціалізований вебсайт за тематикою захисту по справам у військовій сфері та під час дії воєнного часу.

2 думки про “Вітаємо Вас

  1. Олейнік Віталій

    Підскажіть, будь-ласка, чи може звільнитися війсковослужбовець під час мобілізаціі на підставі наявнисть тещі з ігвалідністтю?

    1. admin Автор запису

      Так, це можливо.

      Мобілізовані військовослужбовці можуть звільнитись з в/с по «догляду» в наступних випадках:

      1️⃣у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), що підтверджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я (абзац 4 підпункт г) пункту 2 частини 4 ст. 26 Закону);

      2️⃣у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю I групи (абзац 6 підпункт г) пункту 2 частини 4 ст. 26 Закону);

      3️⃣у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд (абзац 7 підпункт г) пункту 2 частини 4 ст. 26 Закону).

      ✅Військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, звільняються по «догляду» в таких випадках:

      1️⃣у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), що підтверджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я (абзац 8 підпункт г) пункту 3 частини 5 ст. 26 Закону);

      2️⃣у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю I групи (абзац 10 підпункт г) пункту 3 частини 5 ст. 26 Закону);

      3️⃣у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд (абзац 11 підпункт г) пункту 3 частини 5 ст. 26 Закону).

      🔴 Найпоширеніші причини відмови:

      ⚠️Не належна довідка лікарсько-консультативної комісії про необхідність постійного догляду. Така довідка видається ЛКК у довільній формі та обов’язково (дослівно) має містити заключення, що особа, яка оглядається «потребує постійного стороннього догляду».

      Часто люди отримують «Висновок про потребу надання соціальної послуги з огляду на не професійній основі» за формою № 080-2/0, який НЕ ПІДХОДИТЬ❗️

      Коли військовослужбовець звертається із рапортом на звільнення та додає саме таку довідку, то у нього логічно вимагають довідку з Соцзабезпечення, що саме він є отим «соціальним доглядальником», але будучи на службі таку довідку отримати не можливо❗️

      ❇️За наявності належної довідки ЛКК про необхідність постійного догляду ніякого «оформлення догляду» не потрібно.

      🔴Недоведеність відсутності інших осіб, які можуть здійснювати догляд, у передбачених відповідною нормою випадках.

      Хоча, на практиці, вимагають практично завжди:

      ✔️довідку про склад сім’ї/зареєстрованих осіб за адресою особи, яка потребує догляду;

      ✔️Акт обстеження сім’ї, де має зазначатись хто «прописаний» (чоловік, дружина, інші діти), хто фактично не проживає і з яких причин не може здійснювати догляд, крім військовослужбовця.

      ‼️Зверніть увагу, трудова зайнятість інших родичів (робота на повний робочий день), що проживають з особою, яка потребує догляду, не вважається відсутністю у такого родича можливості здійснювати постійний догляд.

      ⚠️ Підозра про фіктивність довідок ЛКК, наприклад, коли в канцелярію в/ч за дивним збігом надходять рапорти із свіжими довідками одного і того ж медзакладу або отримані не за місцем проживання хворого з порушенням “логічної територіальності”; коли в довідках ЛКК вказуються ПІБ саме військовослужбовця, що саме він може здійснювати постійний догляд тощо.

      Для отримання консультації напишіть на телеграм: +38-095-858-42-62

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *