Скасування правок Лозового допоможуть наказати тих, хто порушує ваші права

8 грудня 2023 року Верховна Рада України ухвалила закон, який скасовує зміни до Кримінального процесуального кодексу України, внесені у 2017 році.
Ці зміни, які отримали назву “поправки Лозового”, подовжили строки досудового розслідування для тяжких злочинів до 24 місяців, а для менш тяжких злочинів – до 12 місяців.

Ухвалення цього закону є важливим кроком у зміцненні верховенства права та захисту прав людини в Україні, здебільшого потерпілих від злочинних дій.

Коїм того, “Поправки Лозового” були неодноразово критиковані правозахисними організаціями та юристами, які стверджували, що вони призвели до необґрунтованого затягування досудового розслідування та більш тривалого перебування під вартою підозрюваних та обвинувачених.

Що зміниться після скасування “поправок Лозового?

Після набрання чинності цим законом строк досудового розслідування для тяжких злочинів повернеться до 6 місяців, а для менш тяжких злочинів – до 3 місяців.
При цьому строки досудового розслідування продовжуватимуться у тому ж порядку, який діяв до внесення “поправок Лозового”.

Таким чином, після скасування “поправок Лозового” підозрювані та обвинувачені отримають більше гарантій щодо швидкого та справедливого розгляду своїх справ.

Як будуть вирішуватися справи НАБУ -САП?

Скасування “поправок Лозового” в частині порядку продовження строків досудового розслідування вплине на ті кримінальні провадження, де продовжуватимуть строки досудового розслідування або станом на день набрання чинності цими змінами, або в майбутньому.

На кримінальні провадження, в яких триває ознайомлення з матеріалами досудового розслідування чи вже скеровано ці матеріали до суду, таке оновлення КПК України, найбільш імовірно, не справить жодного ефекту.

Однак, якщо прибрати повноваження суду закривати кримінальне провадження через сплив строку досудового розслідування, дискусія повернеться в русло допустимості доказів, зібраних після спливу строку досудового розслідування.

Це вже продуктивніше, ніж просто закрити кримінальне провадження через різницю поглядів на читання положень КПК України в органу досудового розслідування, прокуратури та суддів.

Тепер у суспільства інша проблема:

нещодавні зміни до ст. 190 КК України, які фактично унеможливили покарання шахраїв, які скоїли заволодіння майном або грошами людини у особливо великому розмірі.
Ці зміни необхідно скасувати через порушення порядку їх прийняття, оскільки шахраї, які під час дії воєнного стану ошукали людей та державу на мільйони та мільярди гривень можуть уникнути справедливого покарання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *