Допит у судовому засіданні (у присутності слідчого судді)

Згадаємо про передбачену ст. 225 КПК, але таку, що використовувалася дуже рідко, процедуру допиту свідка в присутності слідчого судді.

У «фактових» провадженнях допит свідка без представника сторони захисту (якої на момент досудового розслідування немає, адже нікому про підозру не повідомлено) за національним законодавством, як правило, перешкоджає використанню цього доказу в суді, через принцип безпосередності.

Однак, цілком очевидно, що в умовах воєнного стану умови для такого допиту «існування небезпеки для життя і здоров’я свідка чи потерпілого» присутні. Тому якщо показання, надані свідком чи потерпілим, є вкрай важливими, прокурору слід розглянути питання про ініціювання допиту свідка в судовому засіданні.
Правила допиту свідка, потерпілого в судовому засіданні за ст. 225 КПК відповідають правилам його допиту під час судового розгляду (ст. 352-353 КПК).

Слід зважати на відмінність у статусі свідка й потерпілого, а також додатково повідомляти допитуваних осіб про права, передбачені ст. 55 Римського статуту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *