Є підозрюваний або його немає

Вище ми писали про особливості допиту свідків і потерпілих, якщо є підстави вважати, що їх показання можуть бути в подальшому використані в МКС.
При допиті підозрюваного, якщо є підстави вважати, що на вчинений ним злочин поширюється юрисдикція МКС, він повідомляється про додаткові права за п. 2 ст. 55 Римського Статуту.

Особи, яких обвинувачено у вчиненні або в наказі вчинити серйозні порушення Женевської Конвенції, незалежно від їх громадянства, можуть постати перед українським судом, зокрема у питанні обрання їм запобіжного заходу слідчим суддею, про що наразі вже постановляються такі ухвали слідчими суддями в Україні (див. ст. 146 IV Женевської конвенції).

🔺 Якщо немає підозрюваного.
Спеціальне досудове розслідування (in absentia)

Особливістю воєнних злочинів є можливість здійснення спеціального досудового розслідування і подальшого спеціального судового провадження (in absentia), дозвіл на здійснення якого надається слідчим суддею за клопотанням слідчого, прокурора (ч. 2 ст. 297-1 КПК) та головуючим суддею/колегію суддів під час судового розгляду. Питання про спеціальне досудове розслідування порушують на більш пізніх етапах, у випадку, коли слідчий і прокурор дійшли висновку про можливість повідомлення певній особі про підозру, однак вона переховується від українських органів досудового розслідування чи суду на тимчасово окупованій території України, на території держави-агресора, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошена у міжнародний розшук.

Спеціальне досудове розслідування, як вважається, є альтернативою зупинення кримінального провадження у випадку оголошення розшуку підозрюваного (ст. 280-281 КПК).

Вам потрібна допомога у супроводі вашої справи?

Звертайтесь до нас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *