Як вести себе при затриманні ТЦК та СП

адвокат Олександр Євсютін і я займаюся правовим захистом людини та бізнесу від незаконних дій чиновників вже більше 20 років. 
Щодо теми, то я розповім вам сьогодні про те, як себе вести при затриманні та намаганні вручення повістки.Звісно, що тема дуже актуальна і багато хто просив мене зробити такий ролік. 


Ось зараз ви можете його подивитися та стати більш впевненим у майбутньому, навчитися себе захищати.
Поперше, якщо вас зупинили люди у зеленому або у чорному на блок-пості, на вулиці або підійшли у кофе, то зрозуміло, що можна питати про повноваження, наказ коменданта, наявність вірно оформленого посвідчення, розповідати про відсутність реєстрації юридичної особи, від імені якої вони діють, доказувати непорушення порядку оформлення та вручення повістки, доводити протиправність використання ваших персональних даних  поліцейським шляхом непогодженної передачі іх військовим і таке інше. 


Але якщо у вас немає вільного часу, для того, щоб не витрачати цей час, немає сенсу з ними сперечатись. Звісно це працює, коли вони лише хочуть вам вручити повістку, а не намагаються вас незаконно затримати. У разі затримання звісно потрібно протидіяти, якщо ви не згодні, звісно з явкою у ТЦК та СП. 
А якщо вони дають повістку, спокійно взяли цю повістку і рухаєтесь далі по своїм справам. Так можна надати їм свої данні та розписатися у корінці.Взагалі я раджу зафіксувати сам процес оформлення повістки та її парування, для того, щоб мати докази на майбутнє.
У разі предʼявлення вам претензій, наприклад, або намаганні притягнення вас до будь-якої відповідальності.

Якщо у вас є на руках, бронювання чи якісь інші підстави, які дають вам право на відстрочку мобілізації, наприклад документи про хворобу, лікування, довідки ВЛК, МСЕК про інвалідність і таке інше, то бажано повідомити про це, я думаю, що навіть повістку вам не видадуть для того, щоб з вами не втрачати час.
Якщо такого нема, взяли і поїхали далі, якщо ситуація розвивається так, що вас як наразі, особу затримують, і намагаються відвести до ТЦК.
При цьому хочу ще раз звернути увагу, що представники ТцК не мають права затримувати, що б там їх речники не заявляли, де б не не писали депутати і інші радники офісу, не мають права.
Крім того варто також знати, що на сьогоднішній день немає жодної законом передбаченої норми, яка б покладала обов’язок на військово-зобов’язаних мати з собою постійно військово-облікові документи. 
На сьогоднішній день немає жодної норми, яка б зобов’язувала вас носити з собою військово-обліковий документ, як в мирний час, так в в воєнний час, що під час мобілізації, – немає, що вам там не говорили, хай покажуть, хай покажуть цю норму, всі час була, коли був карантин, зобов’язували паспорт носити, навіть за це штрафи виписували, потім цю норму також прибрали, ну і карантину у нас нема, що стосується військово-облікових документів, такої норми нема, тому нема сенсу сперечатись, но ви повинні знати, що представники ТцК не мають права вас затримувати.
Що стосується представників національної поліції, то вони можуть вас затримати, однак для цього, ну вони теж не мають права і повноважень доставляти вас до безпосередньо ТЦК. 
При затриманні вони повинні скласти, якщо вони вас вирішили затримати, протокол про скоєння адміністративного правопорушення або прогул затримання згідно кримінального процесуального законодавства і надати вам безоплатного адвоката. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *