Щодо звільнення студентів, покликаних на службу під час дії воєнного стану.

Поки що їм звільнитися просто так неможливо. Тобто вони не підлягають призову, але якщо вже потрапили на службу, то звільнитися на підставі навчання не можуть.

Змінити ситуацію може законопроект про внесення змін до статті 26 Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу”, щодо звільнення студентів, асистентів-стажистів та аспірантів.

Метою законопроекту №8177 від 04.11.2022 є збереження науково-технічного потенціалу країни.

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», передбачивши, що під час дії особливого періоду та військового стану мобілізовані здобувачі професійної (професійно-технічної), професійної вищої та вищої освіти, асистенти-стажери, аспіранти та докторанти мають право на звільнення з військової служби (якщо звичайно, будучи військовослужбовцями вони не виявили бажання продовжувати військову службу).

Законопроект покликаний усунути дискримінацію вищезгаданої категорії громадян у нормативних актах. Оскільки їхнє право на відстрочку від призову закріплено у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Однак конкретний механізм реалізації цього права відсутній у відповідній частині Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» (стаття 26).

Також законопроект допоможе забезпечити права осіб, які вже були мобілізовані з огляду на незнання своїх прав.

Це рішення викликане необхідністю збереження економічного рівня розвитку та науково-технічного потенціалу країни, які потребують відтворення великого резерву фахівців із досить якісним рівнем підготовки.

Таким чином буде збережено діяльність навчальних закладів та дослідницьких інститутів.

Це убезпечить подальший розвиток економіки, відтворення та розвиток високотехнологічних галузей господарства, зокрема у сфері військово-промислового комплексу. Крім того, всі представники цієї категорії можуть продовжити службу за власним бажанням, у тому числі за контрактом.

Вказана новела не зашкодить мобілізаційному процесу, оскільки осіб з відстрочкою можна буде призвати у майбутньому (наприклад, після закінчення навчання та набуття додаткових навичок, а мобілізовані особи можуть за власним бажанням продовжити військову службу).

Планується, що він допоможе забезпечити права осіб, які вже були мобілізовані з огляду на незнання своїх прав. Пропонується звільняти з військової служби:

  здобувачів професійної освіти;
  здобувачів професійної вищої освіти;
  здобувачів вищої освіти;
  асистентів-стажистів;
  аспірантів;
  докторантів.

Якщо вам потрібна допомога з військових питань, ми радимо звертатися до військового адвоката Олександра Євсютіна: www.evsutin.com

Адвокати не дають гарантії результату правової допомоги, оскільки це забороняє законодавство.

Тим більше, що без детального розбору у вашій конкретній ситуації неможливо навіть прогнозувати хід процесу, а враховуючи можливість незаконних дій з боку державних чиновників, прогнозування взагалі неможливе.

Люди, які дають гарантію виїзду зі старих і просять гроші наперед за такі послуги, як правило, є шахраями.

Ми завжди радимо йти легальним шляхом, а не порушувати закон.

Якщо у вас залишилися питання або ви хочете отримати консультацію з приводу виїзду чоловіків, ви також можете звернутися до нас, написавши на електронну пошту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *