Чи є обовязок кожного громадянина захищати територіальну цілісність та кордони України і її суверенітет? 

Зараз дуже поширена позиція про те, що кожен громадянин України зобов’язаний захищати державу, а тому хоч, або ні, то йди на війну.
При цьому використовується риторика, що саме Конституція України покладає на кожного громадянина обов’язок воювати.
саме із такими гаслами поліціанти із тцкашниками затримують людей на вулицях та тягнуть їх до центрів комплектування.

Ну, якщо ви так любите Конституцію, то давайте розбиратися більш конкретніше. 

Стаття 27. Кожна людина має невід’ємне право на життя.

Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Обов’язок держави – захищати життя людини.

ДЕРЖАВИ!!!!!!!!!

Стаття 17 КУ: Захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу.

Тобто захист терцілосності є найважливішою ФУНКЦІЄЮ ДЕРЖАВИ, а от для всього народу (в тому числі чиновників, депутатів, президента, військовослужбовців) це є СПРАВОЮ.

Що таке  СПРАВА? Це у будь-якому разі не СЛУЖБА, хоча для військових і держслужбовців справою є саме служба, а от для, наприклад, адвокатів справою є ЗАХИСТ ПРАВ І ЗАКОННИХ ІНТЕРЕСІВ ЛЮДИНИ, в тому числі і держслужбовців також, якщо їх права порушуються. 

Будь-яка людина може долучитися до справи захисту територіальної цілісності, але це не її функція і обов’язок.

Частини 1 Стаття 17 КУ:

Оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні Сили України.

НА ЗСУ!!!!! А не на весь народ!!!!

Стаття 65 КУ:

Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України.

Громадяни відбувають військову службу відповідно до ЗАКОНУ. 

При цьому Захист Вітчизни це понять загальне і воно включає у себе не тільки оборону, а ще багато чого, в тому числі захист самого головного: людини, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканністі і безпеки.

При цьому, громадяни України це люди, яки мають громадянство, тобто іноземці та особи без громадянс ва до низ не відносяться. Громадянами України є у тому числі й віцськослужбовці ЗСУ, обов’язком яких як зазначається у спеціальній нормі Конституції саме й є оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.

Стаття 3 КУ встанолює, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні НАЙВИЩОЮ соціальною цінністю.

Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. 

ДЕРЖАВА відповідає перед ЛЮДИНОЮ за свою діяльність. 

Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним ОБОВ’ЯЗКОМ ДЕРЖАВИ.

Частини 2 Стаття 17 КУ:

Забезпечення державної безпеки і захист державного кордону України покладаються на відповідні військові формування та правоохоронні органи держави, організація і порядок діяльності яких визначаються законом.

Це є пеціальна норма Конституції, яка чітко вказую на кого покладається ОБОВ’ЯЗОК забезпечення державної безпеки і захист державного кордону України. 

Де там вказано про КОЖНОГО громадянина, який зобов’язаний захищати ДЕРЖАВУ?????

Пишіть коментарі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *