Припинення воєнного стану

Припинення та скасування воєнного стану

Воєнний стан на всій території України або в окремих її місцевостях припиняється після закінчення строку, на який його було введено.

До закінчення строку, на який було введено воєнний стан, та за умови усунення загрози нападу чи небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності Президент України може прийняти указ про скасування воєнного стану на всій території України або в окремих її місцевостях, про що має бути негайно оголошено через засоби масової інформації.

Тобто ми маємо ситуацію що воєнний стан обов’язково по він повинен закінчитися по закінченню того строку на який він був введенний.

Президент України Володимир Зеленський вів воєнний стан 24 лютого 2022р. і після цього він його не продовжував, він вносив зміни до вказаного указу президента таким чином кожного разу змінюючи дату його закінчення.

Питання про те чи є в повноваженнях президента вносити зміни до свого указу воно є дискусійним і в даному випадку можна мати декілька позицій з цього міркування.

Будь-якому разі президент вирішив іти саме цим шляхом.

Відповідно до закону України про режим воєнного стану повноважень президента України щодо продовження дії воєнного стану не встановлено.

А тобто по факту він повинен був кожного разу вносити новий указ президента про введення воєнного стану після закінчення дії попереднього воєнного стану

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *