Лікування за кордоном

Лікування за кордоном

Знайди свою відповідь

Зміст

Ініціювання консиліуму

a) Якщо ви лікуєтеся у “цивільному” закладі охорони здоров’я

Зверніться до лікуючого лікаря з проханням ініціювати направлення на лікування за кордон. 

Лікарня готує клопотання про необхідність лікування за кордоном, а також необхідні інформовані згоди та виписку.

Зразки документів можна завантажити на веб-сайті МОЗ в розділі “документи”  

Пакет зібраних документів лікарня має надіслати до військово-медичного закладу (госпіталі МОУ, МВС, СБУ тощо), де буде проведено консиліум про необхідність направлення на лікування за кордон.

Ініціювати від лікарні:

Клопотання про необхідність лікування до військового шпиталю

Скачати:

Заяву в адміністрації закладу охорони здоров’я, у якій військовослужбовець проходить лікування

б) Якщо ви лікуєтеся у військово-медичному закладі

тоді направлення на лікування за кордон ініціюється лікарем відповідного закладу. Пакет документів лікар відразу передає консиліуму.

Консиліум та направлення

У військово-медичних закладах діють консиліуми, які розглядають надіслані документи та приймають рішення про необхіднисть направлення. Протягом трьох календарних днів консиліум має вирішити, чи відправляти вас за кордон.

Якщо консиліум ухвалив позитивне рішення, військово-медичний заклад готує висновок та надсилає його з пакетом документів до державного органу із сектору безпеки і оборони, до сфери управління якого він належить. Наприклад, для Збройних Сил України таким органом є Командування Медичних сил Збройних сил України.

Державний орган, що входить до складу сектору безпеки і оборони, протягом трьох календарних днів надсилає на розгляд МОЗ в електронній формі лист-направлення з копіями необхідних документів.

Направлення на лікування до іноземного медичного закладу неможливе без:

  • висновку про необхідність направлення на лікування за кордон захисника
  • повідомлення від Координаційного центру з надзвичайних ситуацій Європейської комісії (Emergency Response Coordination Centre) через електронну платформу “Система раннього попередження та реагування” (Early Warning and Response System) про готовність конкретного закладу іноземної держави прийняти захисника на безоплатній основі.

Підтвердження від лікарні за кордоном

Міністерство охорони здоров’я робить запит через Координаційний центр з надзвичайних ситуацій Європейської Комісії (ERCC) до країн Євросоюзу та отримує пропозиції щодо лікування.

Якщо ви вже маєте запрошення іноземної клініки про готовність прийняти вас безкоштовно на лікування – можливе направлення на лікування за кордон без запиту на країни ЄС.

Після цього МОЗ листом інформує погоджений з іноземною стороною перелік захисників України. Листа міністерство надсилає до Командування Медичних сил ЗСУ або відповідного органу із сектору безпеки і оборони, до сфери управління якого належить військово-медичний заклад, який надав інформацію про захисників. Також листа надсилають на Адміністрацію Держприкордонслужби та МЗС.

Повернення

Після завершення лікування зверніться до лікаря, який вас лікує, з проханням ініціювати повернення. Також можна звернутись до координатора з МОЗ, який допомагав під час направлення на лікування. 

МОЗ в співпраці з посольствами та неурядовими організаціями країн Євросоюзу допоможе організувати транспортування в Україну.

Після повернення в Україну потрібно звернутись у військову частину або ж у визначені лікарні (Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім. Ю. Липи (м. Винники); Військово-медичний клінічний центр Західного регіону) та отримати направлення на військово-лікарську комісію (ВЛК).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *