Законопроект 9342

Утримання інваліда 

Верховна Рада 28 червня цього року ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань, пов’язаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану» (відповідний законопроєкт 9342). 

Документом внесені зміни до низки нормативно-правових актів, що покликані, зокрема, поліпшити фінансове забезпечення українських військових, а також інші новації у цій сфері. 

30 червня закон підписав Президент. Що передбачає зазначений закон і як він вплине на будні українських захисників.

Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації.

Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати;

{Абзац одинадцятий частини першої статті 23 в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022; із змінами, внесеними згідно із Законом № 3161-IX від 28.06.2023}

Стаття 51. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов’язки у шлюбі та сім’ї.

Батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття. Повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків.

Сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.

Так, відповідно до положень Сімейного кодексу України особами, що зобов’язані утримувати інвалідів, є повнолітні діти, другий із подружжя, працездатні батьки особи з інвалідністю.

Відповідно в цьому випадку військовозобов’язана особа, щоб отримати опікунство над родичом-інвалідом, має надати докази, що, по-перше, немає осіб, які за законом зобов’язані утримувати інваліда, а по-друге, у разі їх наявності – надати докази того, що такі особи є непрацездатними (не працюють).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *