Документи як докази у військових кримінальних справах

Документи – самостійне джерело доказування, поряд із речовими доказами. Слідчому необхідно фіксувати процесуальне походження виявлених документів. Документи, як і речові докази, можуть вилучатися в ході тимчасового доступу, обшуку, огляду місцевості або місця події.

Також у слідчій практиці як докази використовуються документи, надані потерпілими або свідками.
В таких випадках часто про надання відповідних документів свідком або потерпілим зазначають у протоколах допиту. З огляду на принцип безпосередності сприйняття судом показань, в подальшому протокол допиту, як правило, не може бути використано як доказ в національному суді. Тому може бути доцільним, якщо свідок або потерпілий повідомили під час допиту про існування певних документів, скласти запит до них щодо надання таких документів у порядку ст. 93 КПК, та отримати від них документи в якості відповіді на запит, про що скласти відповідний документ, наприклад, супровідний лист з їх переліком за підписом потерпілого або свідка.

Вилучені документи оглядаються слідчим, що оформлюється протоколом огляду документів.

Вилучені документи не є майном, КПК не передбачає необхідності звернення до слідчого судді для накладення на них арешту.
В окремих випадках (але відносно рідко) документи можуть бути речовими доказами (коли йдеться, наприклад, про підробку документів або використання підроблених документів).

Лише в такому разі – для документів діють процесуальні правила, встановлені для речових доказів.

Однак, у решті випадків, крім фіксування джерела походження та проведення огляду, немає потреби будь-яким іншим чином фіксувати долучення документів до кримінального провадження як доказів.

А ви знаєте якщо у вашу документи були вилучені слідчим і вони не стосуються кримінального провадження, то ви завжди можете оскаржити ці дії до слідчого судді, а для того щоб це зробити ви можете звернутися до нас і отримати професійно правничий допомогу у кримінальній справі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *