Встановлення групи інвалідності у МСЕК та одноразова грошова допомога

Функція МСЕК полягає у встановленні групи інвалідності (1,2,3, причину та час її настання) або відсотку втрати працездатності, потреби в протезуванні, індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю, медичні показання на право одержання спеціального автотранспорту. Довідка МСЕК є підставою для нарахування одноразової грошової допомоги та оформлення інших соціальних пільг. Надається у трьох екземплярах.

Знайди свою відповідь

Зміст

Як отримати направлення на МСЕК?

Після стаціонарного лікування у закладі охорони здоров’я ви маєте обов’язково отримати довідку військово-лікарської комісії, виписний епікриз, свідоцтво про хворобу. 

У медроті військової частини візьміть направлення на МСЕК. У ньому має бути вказаний строк служби. Якщо військова частина не видала цей документ, потрібно написати рапорт на ім’я командира військової частини з проханням видати його. У разі, якщо особа вже звільнена з військової служби, таке направлення потрібно брати у ТЦК СП.

У районній лікарні або місцевому воєнному госпіталі зверніться до профільного лікаря (травматолог, невропатолог тощо) з проханням скликати МСЕК. 

Отримати у в/ч – Направлення на проходження МСЕК:

Рапорт на ім’я командира військової частини з проханням видати направлення на МСЕК

Чи можна продовжувати службу після отримання інвалідності? 

Так, за власним бажанням ви можете продовжувати військову службу (навіть у разі ампутації). У разі, якщо ви визнані непридатними до військової служби, можете продовжити службу на одній з посад, передбачених Наказом МОУ 14.08.2018  № 410.

Що таке одноразова грошова допомога (ОГД)?

Це допомога, яка виплачується лише у разі встановлення інвалідності або відсотку втрати працездатності за рішенням МСЕК.

Куди подавати заяву на отримання ОГД, якщо ви діючий військовослужбовець?

Рекомендуємо подати заяву та пакет документів через уповноважену особу у військовій частині або самостійно до Комісії з питань нарахування та виплати одноразової грошової допомоги у звяʼзку з отриманим пораненням відповідного силового відомства.

Документи які можуть знадобитись:

Заява про виплату одноразової грошової допомоги

Куди подавати заяву на отримання ОГД, якщо ви звільнений військовослужбовець?

У такому разі податися на виплату можливо через ТЦК та СП.

Документи які можуть знадобитись:

Заява про виплату одноразової грошової допомоги.

На які розміри ОГД можна претендувати?

Розміри одноразової грошової допомоги мають привʼязку до прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня поточного року. Станом на 1 січня 2023 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2684 грн. 

Тому якщо ваша травма (поранення, контузія, каліцтво) повʼязана з захистом Батьківщини або виконанням обовʼязків військової служби, розміри допомоги передбачені такі:

1 група інвалідності – 400 кратних прожиткових мінімумів – 1 073 600 грн 

2 група інвалідності – 300 кратних прожиткових мінімумів – 805 200 грн

3 група інвалідності – 250 кратних прожиткових мінімумів – 671 000 грн

У разі встановлення частки втрати працездатності максимальний розмір ОГД становить 70 кр. прожитковий мінімум для працездатних осіб – 187 880 грн, обраховується сума залежно від відсотку втрати працездатності.

Час нарахування виплати законом не врегульований.

Коли група інвалідності встановлюється довічно?

Військовослужбовцям, які під час захисту Батьківщини отримали поранення пов’язані з ампутацією чи іншими необоротними (ті які не змінюються) порушеннями функціями органів та інших систем організму група інвалідності встановлюється без встановлення переогляду, тобто довічно.

Група інвалідності встановлюється на ступінь вище визначених законодавством критеріїв встановлення групи інвалідності, але не вище I групи.

Переогляд з метою зміни (підвищення) групи інвалідності відбувається на підставі особистої заяви особи з інвалідністю або її законного представника у разі настання змін у стані здоров’я і працездатності особи з інвалідністю або за рішенням суду.

Що робити, якщо ви хочете оскаржити рішення МСЕК? 

Ви маєте право подати протягом місяця після одержання висновку комісії письмову заяву до центральних міських комісій або до комісії, в якій оглядалися, чи до відповідного управління охорони здоров’я. Вони протягом трьох днів після надходження відповідного запиту мають надіслати всі наявні документи на розгляд обласної, центральної міської комісії, яка протягом місяця повторно оглядає вас і ухвалює рішення.

Якщо ви хочете оскаржити рішення МСЕК або ВЛК через адміністративну позовну заяву до суду, ви маєте зробити це протягом шести місяців від дня, коли ви дізналися або повинні були дізнатися про порушення свого права (з дня, коли висновок був виданий установою)

Якщо термін перевищує шість місяців, суду необхідно буде надати підтвердження поважних причини, які завадили звернутися до суду раніше (довідка про участь у бойових діях, або проходження військової служби)

Єдиного зразка позовної заяви не існує, оскільки позовні вимоги у кожному конкретному випадку можуть різнитися, крім того, часто позови щодо оскарження МСЕК необхідно доповнювати відповідними клопотаннями. Тому у процесі оскарження постанов МСЕК через суд рекомендуємо звертатися до юриста або адвоката.

Розроблено для воїнів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *