Речові докази та арешт на вилучене майно

Чи потрібно виносити постанову про визнання речовими доказами?
Насправді, така постанова не передбачена КПК.

Її використовують слідчі, зазвичай, для того, щоби окреслити перелік речей для звернення з клопотанням до слідчого судді про накладення на них арешту.

Щодо звернення до слідчого судді з клопотанням про накладення арешту на речові докази, то таке звернення, на нашу думку, потрібне, якщо майно вилучено під час обшуку.

Арешт є необхідним як втручання в чиєсь право власності.

За воєнними злочинами значна частина доказів знаходяться на поверхні (буквально – на вулиці), не становлять нічию власність (у тому числі, це можуть бути уламки снарядів, гільзи, рештки речей, будівель тощо).

Вони виявляються шляхом огляду місцевості чи місця події та фіксуються у відповідному протоколі (протокол огляду місця події).

В цьому протоколі важливо детально вказати, де, коли і за яких обставин було виявлено доказ.

В подальшому, за необхідності, такі речові докази оглядаються, що оформлюється протоколом огляду (протоколом огляду речових доказів).

Виносити постанову про визнання речовими доказами необов’язково.
До слідчого судді за їх арештом звертатися непотрібно.

Якщо ж речові докази вилучаються у володінні особи під час обшуку та є її власністю, після їх вилучення слідчому необхідно звернутися до слідчого судді з метою їх арешту.
Постанова про визнання речовими доказами не є обов’язковою.

Якщо ви вважаєте, що вилучені під час слідчої дії речі, які вам належать, не мають відношення до цього кримінального провадження, то звісно ви можете оскаржувати цю постанову до суду, крім того оскарження також можливо і в інших випадках, в тому числі коли були порушені строки для звернення слідчим до суду щодо питань арешту вилучених речей.

Якщо вам потрібна допомога в цих питаннях, то ви завжди можете звернутися до нас і ми зможемо підготувати належні документи, відстояти ваше право на майно та прийняти усі необхідні заходи для повернення вилучених речей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *