Хто має право розслідувати військові злочини

Згідно ст. 216 КПК розслідування злочинів, передбачених ст. 436, 437-447 КК належить до компетенції органів безпеки, тобто здійснюється слідчими СБУ.
В певних випадках (за суб’єктним складом) такі злочини можуть розслідуватися ДБР.

Якщо під час розслідування виявляється, що частина пов’язаних злочинів підслідна СБУ, а частина – Національній поліції або іншому органу досудового розслідування, підслідність визначає прокурор (ч. 10 ст. 216 КПК).

🔺 Особливості внесення в ЄРДР

Відомості про воєнні злочини до ЄРДР вносяться в загальному порядку.
Водночас, до ст. 615 КПК Законом № 2111-ІХ унесено зміни, і в п. 1 ч. 1  наразі передбачено, що в разі відсутності технічної можливості доступу до ЄРДР, рішення про початок досудового розслідування приймається слідчим або прокурором, про що виноситься постанова.

Відомості, що підлягають унесенню до ЄРДР, вносяться до нього за першої можливості. Ще до опублікування Закону № 2111-ІХ Верховний Суд в інформаційному листі від 03.03.2022 № 1/0/2-22 наголошував на можливості винесення подібної постанови. ВС вказував, що в разі неможливості формування витягу із ЄРДР, інформація про реєстрацію кримінального правопорушення та початок досудового розслідування може бути підтверджена мотивованою постановою органу досудового розслідування (тобто слідчого) про початок досудового розслідування, яка має містити всі відомості, визначені ст. 214 КПК (йдеться про ч. 5 ст. 214 КПК). Вочевидь, в такій постанові слід вказати на неможливість внесення інформації до ЄРДР. Зауважимо, що цей виняток стосується всіх злочинів, а не лише воєнних.

У разі виявлення під час досудового розслідування певного злочину доказів учинення іншого злочину, слідчий, прокурор повинен зареєструвати новий злочин в ЄРДР, виділити відповідні матеріали та розслідувати його окремо, або винести постанову про об’єднання кримінальних проваджень.

А Ви знаєте, що ваше повідомлення про злочин повинно бути внесено до реєстру на протязі 24 годин після подання.

Якщо цього не зроблено, то Ви можете оскаржити таку бездіяльність до суду.

строк на оскарження 10 днів.

Потрібна допомога?

Пишіть на телеграм: +380504776383

Пишіть на електронну пошту: evsutin.com@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *